Na Srí Lanke požehnali základný kameň

Večer na sviatok Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi požehnal kardinál Malcolm Ranjith základný kameň Misijného domu na Srí Lanke vo farnosti svätého Šebastiána v Negombe, neďaleko hlavného mesta Kolombo. Tento dom bude postavený z príspevkov veriacich zo Slovenska, ktoré sa vyzbierajú počas veľkonočnej výzvy, ktorú trvá do konca júna 2020. Začiatku výstavby sa zúčastnili miestny veriacich, kňazi a národný riaditeľ Pápežských misijných diel na Srí Lanke Basil Fernando Rohana.

V Kostole svätého Šebastiána v Negombe zomrelo po samovražednom bombovom útoku na minuloročnú Veľkonočnú nedeľu 115 ľudí. Krv a zvyšky tiel boli po stenách celého kostola. Chrám sa stal po tomto hroznom čine doslova pútnickým miestom. Misijný dom bude slúžiť pre kňazov, rehoľné sestry a pútnikov ako miesto pomoci a starostlivosti o rodiny zasiahnuté teroristickými útokmi.

Stavba misijného domu je potrebná. Veľmi si cením vašu lásku a solidaritu s obeťami a ich rodinami po bombových útokoch v apríli 2019. Ďakujem vám a želám veriacim na Slovensku veľa Božieho požehnania pri všetkých ich dielach.“ povedal kardinál Malcolm Ranjith, kolombský arcibiskup.

Na webovej stránke Farnosti svätého Sebastiána čítame aj takýto text: „Stratili sme milované sestry a bratov našej farnosti. Modlime sa, aby sa ich mená oslávili ako mená mučeníkov Srí Lanky. Náš milovaný kostol sa na Veľkonočnú nedeľu ponoril do krvavého kúpeľa. Teraz máme kostol požehnaný krvou našich hrdinov. Chceme osláviť tvoje meno, Pane. Naša viera nezomrela. Nech títo mučeníci chránia náš kostol i farnosť.“

Veľkonočná výzva na pomoc Srí Lanke bližšie